505 226 709, 512 300 514 drukurs@gmail.com

Warsztaty

Prowadzimy różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych: przedszkola, zerówki szkoły podstawowe klasy 1-6. Podczas warsztatów dzieci poznaja tajniki ozdabiania przedmiotów za pomocą techniki decupage. Uczymy wykonywać ekologiczne mydełka. Przeprowadzamy dzieci przez cały cykl powstawania papieru czerpanego. Wszystkie materiały potrzebne do warsztatów dostarczamy we własnym zakresie.

Warsztaty sztuki introligatorskiej

Prowadzimy zajęcia,  które uczą tajników rzemiosła starszego niż druk – introligatorstwa. Pokazujemy dzieciom,  jak oprawia  ( i naprawia ) się książki i czasopisma;  zarówno ręcznie,  jak          i przy pomocy profesjonalnego sprzętu.

Zajęcia są angażujące i przystępne zarówno        dla młodszych,  jak i starszych uczestników.              Uczą dokładności i cierpliwości, a także zaszczepiają    w małych introligatorach ciekawość świata, który w dobie mediów cyfrowych bywa niedoceniany   –  świata książki.

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty papieru czerpanego

Na wstępie naszych warsztatów opowiadamy historię papieru. W ten sposób dzieci dowiadują się skąd pochodzi papier oraz poznają jego historię.
Przeprowadzamy dzieci przez cały cykl powstawania papieru czerpanego.
Na początku dzieci produkują pulpę z makulatury. Z pojemnika, za pomocą specjalnych sit, czerpią masę papierową, a potem odsączają nadmiar wody. Końcowym etapem powstawania papieru jest zdobienie, prasowanie za pomocą prasy śrubowej a potem suszenie.

Warsztaty produkcji ekologicznych mydełek

Nauczymy dzieci wykonować mydełka całkowicie ekologiczne:
– nieuczulające
– ładnie pachnące
– całkowicie na naturalnych produktach
Każde dziecko nauczy się metody domowej produkcji ekologicznych mydełek. Korzystając z dostępnych w domu materiałów będzie mogło wyprodukować mydełko dla ukochanej osoby. W dowolnie wybranym kształcie, ulubionym zapachu i kolorze.

Decupage

Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki ozdabiania przedmiotów za pomocą techniki decupage.
Z przygotowanego przez nas surowca, za pomocą farb akrylowych, serwertek i klejów, dzieci tworzą piękny upominek lub pamiątkę.
Idealny prezent np. na Dzień Matki